Güncel Finans ve Haberler

Acil Paraya İhtiyacınız Olduğunda Nakit Avans Çekmek Avantajlı mı?

Hemen hemen hepimizin maaş kartımız ya da kredi kartımız vardır. Her ay düzenli olarak maaşımız hesabımıza yatmaktadır. Gelir ve giderimizi maaşa göre ayarlamaktayız. Alışverişlerde ise genellikle kredi kartı kullanarak ödememizi bir sonraki ay ödeyebiliriz.

Acil Olarak Nakit Paraya İhtiyacımız Olduğunda Ne Yaparız?

Herhalde hepimizin ilk olarak başvuracağımız işlem eşimize dostumuza sorup borç istemek. Acil ihtiyacımızda borç olarak aldığımız para kısa vadede işimizi görebilir. Bunun artıları da yok değil. En azından faiz ödemek zorunda değiliz. Ya acil olarak ihtiyacımız varsa? Bu durumda mecburen bankanın yolunu tutarız. Ya ihtiyaç kredisi çekeriz ya da nakit avans kullanırız.

Nakit Avans mı Daha Mantıklı Yoksa İhtiyaç Kredisi mi?

Aslında ihtiyacımız olan tutara bağlı. Ne kadar paraya ihtiyacım var ve ne zaman ödeyebilirim. Eğer uzun vadede ve bir sonraki ay ödeyemeyeceğimiz bir miktar ise tüketici kredisi çekmek daha mantıklı. Hem ödeme vade oranı daha fazla hem de faiz oranı nakit avansa göre daha düşük. Eğer ihtiyacımız olan para az ve bir sonraki maaşımızdan ödeyebileceğimiz kadar ise nakit avans kullanmak daha cazip.

Nakit Avansı Taksitli Kullanabilir miyim?

Nakit avansta 9 aya kadar vade ile ödeme yapma mümkün. Ancak Faiz oranı aylık oranda hesaplanmakta. Aylık Olarak %1,84 ile %2,5 oranında bankanıza göre değişiklik gösterebilir. Eğer uzun vadeli ihtiyacınız varsa mutlaka tüketici kredisi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Nakit Avans Kullanmanın Avantajları Nedir?

Nakit avans kısa süreli para ihtiyacında oldukça avantajlıdır. Örnekle açıklarsak; ayın 15 inde maaş almaktasınız. Acil olarak 1000 TL ihtiyacınız var. Eğer bu miktarı maaş aldığınız ayın 15’inde öderseniz sadece ortalama en fazla 15-18 TL civarında faiz ödemeniz gerekmektedir. Bu nakit ihtiyacınızı tüketici kredisi ile gidermeye çalışırsanız, faiz oranının düşük olmasına karşılık dosya masrafı, sigorta parası vb. masraflar ile karşılaşırsınız. Nakit avans için bankaya gidip sıra alıp uzun kuyrukta beklemenize de gerek yok. Bankanızın en yakın ATM’sine giderek hemen ihtiyaç duyduğunuz parayı çekebilirsiniz.

Hangi Şartlarda Nakit Avans Kullanamam?

Nakit avans bir nevi banka siciliniz ile orantılıdır. Eğer kredi kartınızı düzenli olarak ödüyorsanız nakit avans kullanımında herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Eğer 1 yıl içerisinde 3 defa kredi kart borcunuzun %50 si veya daha azını öderseniz bankanız nakit avans çekme işleminizi kapatacaktır. Unutmayalım ki uzun vadede ve yüklü miktarda nakit paraya ihtiyacımız varsa kesinlikle nakit avans kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Acil kredi için başvuruda bulunmak için burada mısın? dedi ki:

    We specialize in financial services, offering local/international loans, providing secured and unsecured borrowing options to individuals and cooperate bodies contact us here for more information: socialfinancelimited8@gmail.com

BİR YORUM YAZ