Güncel Finans ve Haberler

Antalyada Bekçi Alımı

Genel Şartlar

Emniyet Hizmetleri sınıfında Antalya İl sınırları içerisinde Çarşı ve Mahalle Bekçisi alınacaktır. Şartlara uygun adaylar önce sözlü mülakata tabi tutacaktır. Sözlü mülakattan 100 üzerinden 70 puan alanlar yazılı sınava girmeye hak kazanacaktır.

Bekçi Olmak İçin Hangi Şartları Taşımalıyız?

Türk vatandaşı, erkek, en az lise mezunu, 30 yaşından gün almamak ve askerlik görevini tamamlamış olmak gerekli. Bekçi olmak istediğiniz ve açıklanan il ve ilçelerde en az 1 sene ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Adli sicil kaydınızın temiz olması ve hapis cezası almamanız gerekmektedir. Boyunuzun en az 167 olması ve boy kilo arasındaki fark şartlara uygun olmalıdır. Boy Kilo indeksi hesaplama için kilonuzu boyunuzun karesine bölün. Çıkan değer 18 ile 27 arasında ise uygundur.

Bekçi Olmak İçin Nereye, Nasıl ve Ne Zaman Başvurmalıyım?

Başvuru tarihi 16 Kasım 2017- 30 Kasım 2017 tarihleri arasında bekçi alımı yapılacak olan il veya ilçeye başvurmanız gerekmektedir. Bekçi olmak için sadece 1 tercih yapabilirsiniz. Ayrıca o il veya ilçede 1 sene ikamet ediyor olmanız da şartlar arasındadır.

Başvuru İçin Hangi Evrakları Hazırlamam Gerekiyor?

1 adet kimlik fotokopisi, mezun olduğunuz okul diploma fotokopisi, askerlik terhis belgesi, 6 adet vesikalık resim, adli sicil belgesi, ikametgâh belgelerini dilekçe ile yaşadığınız il veya ilçeye başvurun.

Sözlü ve Yazılı Sınav Ne Zaman?

Sözlü sınav 11 Aralık 2017-15 Aralık 2017 tarihleri arasında, yazılı sınav ise 23 aralık 2017 tarihindedir. Sözlü sınavda kişinin bekçi olma şartlarını taşıyıp taşımadığı, konuşması, hareketleri ve kendini ifade etme tarzına bakılacaktır. Yazılı sınavlarda matematik, fen, Türkçe, sosyal ve hayat bilgisinden oluşacak toplam 50 soru sorulacaktır.

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Eğer sözlü sınavdan en az 70 puan aldıysanız ve yazılı sınavdan başarılı iseniz iki puanın ortalaması alınarak asil ve yedek liste sınavdan sonra en geç 2 gün içerisinde valilik veya kaymakamlık web sayfalarından yayımlanacaktır.

Antalya’da Hangi İlçelere Bekçi Alımı Yapılacak?

 • Aksu İlçesine 10 Kişi
 • Döşemealtı İlçesine 10 Kişi
 • Kepez İlçesine 70 kişi
 • Konyaaltı İlçesine 20 kişi
 • Muratpaşa İlçesine 70 kişi
 • Alanya ilçesine 20 kişi
 • Kumluca İlçesine 10 kişi
 • Manavgat İlçesine 20 kişi
 • Serik ilçesine 20 kişi

Olmak üzere Antalya iline toplam 250 bekçi alımı yapılacaktır. Başvuru sonucu için sitemizi takip edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Murat dedi ki:

  Il ve ilçeye başvuru yapınız diyor ama nereye başvuru yapıcaz belediye mi kaymakamlık mı valilik mi

  1. admin dedi ki:

   Bağlı olduğunuz İlçedeki Emniyet Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

BİR YORUM YAZ