Güncel Finans ve Haberler

Borç Kapatmak İçin İhtiyaç Kredisi Çekmenin En İyi Yolu Nedir?

Günümüzde hayat şartları maalesef çok pahalılaştı.  Her geçen gün artan ihtiyaçlarımızdan dolayı masraflarımız artmaktadır. Gelirimizden çok giderimizin olması halinde maalesef borçlarımızı ödeyemez hale geliriz. Bu durumda genellikle kredi kartlarına yönelmekteyiz. Ancak kredi kartlarının avantajlarından çok dez avantajları olduğunu unutmayalım.

Kredi Kartı Kullanmak ne Kadar Avantajlı?

Hemen hemen hepimizin birden fazla kredi kartı bulunmaktadır. Nakit para kullanmaktansa kredi kartı kullanmak mantıklı gelmektedir. Ancak unutmayalım ki kredi kartından yaptığımız harcamalar bir sonraki ayın maaşından kesilmektedir. Kredi kartından yaptığımız harcamalar nakit para harcamasına göre daha cazip gelebilir. Ancak son ödeme tarihinde kredi kartımızı ödeyemezsek fazla bir oranda kredi kartı gecikme faizi ödeyeceğimizi unutmayalım. Kredi kartının ödemeyi geciktirdiğimiz zamanlarda ödeyeceğimiz faiz oranlarını incelersek;

1: Toplam borca uygulanan aylık faiz oranı %1.84 civarı

2: Gecikme Faizi %2.34

3: Eğer Kredi aşımı limitini aşarsak %1.84

Kredi Kartınızı Ödeyemediğiniz de banka tarafından yapılacak işlemler hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İhtiyaç Kredisi Çekmek Ne Kadar Avantajlı?

Borçlarımızdan kurtulmak için öncelikle acele etmemeliyiz. Yapmamız gereken ilk iş tüm borçlarımızı netleştirmek ve ihtiyacımız olan tutarı belirlemek. 2. Olarak önem arz eden konu ise borcumuzu nasıl ödeyecek olmamızdır. İyi bir hesap yaparak gelir ve giderimiz doğru tespit etmeliyiz. Unutmayın ki krediyi kredi ile kapatmak sizi belli bir müddet rahatlatsa da fazladan ödeyeceğiniz faiz, dosya masrafı gibi giderler sizi bir hayli zorlayabilir.

İhtiyaç kredilerindeki güncel faiz oranları için tıklayınız.

Kredi Kartını ya da Krediyi Ödeyemezsem Ne Olur?

Kredi kartınızı ödeyemediğiniz de son ödeme tarihinden 15 gün sonra kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır.  90 gün içerisinde ödeme yapmazsanız banka icra işlemine başlamaktadır.

Kredi çektiğinizde ise ilk ödeme yapmadığınız ayı takip eden zamanda uyarı verilir ve kredinizi ödemeniz istenilir. Kredi kartında olduğu gibi 90 gün sonra icra işlemine başlanmaktadır.

Kredi kartı yada Kredinizi ödeyemediğiniz de karşılaşacağınız yaptırımlar için tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ