Güncel Finans ve Haberler

Düşük Faizli İş Yeri Açma Kredisi

Günümüzde işsizlik giderek artan bir sorundur. Özellikle gençler arasında yaygın olan işsizlik problemini ortadan kaldırmak adına girişimcilere yeterli finansal desteğin verilmesi için birçok kredi yolu vardır. Türkiye’de işsizlik sorunu ciddi bir potansiyel kalkınma sorunudur. Devlette memur olamayan veya kendi işini kurmak isteyen girişimciler için işsizliğin omuzlarındaki ağır yükleri kaldırması ve istihdamı teşvik amacıyla gerekli düzenlemeler yapılır. Bu mali destekler çok önemlidir zira bunlar olmasa Türkiye’deki işsiz insan, dinamik, genç ve olası potansiyelden faydalanamaz elbette ki bu durum hem ülke ekonomisi için hem de halk için zarardır. Bu bağlamda ülke vatandaşı olan sizlerde pekala düşük faizle iş yeri açma kredisi alıp kendi şirketinizi kurabilirsiniz.

İş Yeri Açmak İçin Ne Yapılmalı?

Eğer sizde bir iş yeri açmak isterseniz açacağınız iş yerinin küçük çapta veya büyük çapta bir iş olmasına karar vermelisiniz. Verdiğiniz karar ihtiyacınız olan mali desteği şekillendirecektir. Seçtiğiniz sektörde projenizin masrafı açısından farklılık gösterecektir. Gıda, tekstil, hediyelik eşya, esnaflık sektörlerinden küçük bir işletme açmak sizin için daha az masraf ve daha küçük bir işletme olacaktır. Büyük çapta şirket açacaksanız Kobilere verilen destek paketinden yararlanabilirsiniz.

Düşük Faizli Banka Kredisi Nereden Alabilirim?

Bankalar açacağınız şirketin sektörüne ve tüzel kredi notuna göre faiz oranı ve kredi açılış miktarını belirler. Eğer daha önceden açmış olduğunuz bir iş yeriniz veya uzun vadede bir ortağınız varsa iş yeri açma kredisini daha rahat alacaksınız. Bu hem devlet bankalarınca hem de özel bankalarca desteklenir. Özel bankalardan İş bankası, Yapı Kredi, TEB gibi bankalardan kredi temin edilebilir. Artı olarak KOSGEB tarafından devlet destekli girişimcilere iş kurma desteği verilir.

KOSGEB Kredisine Nasıl Başvururum?

Günümüzde iş kurmak isteyen kişilere destek sağlayan en önemli kurum KOSGEB’dir. Uzun vadede, geri ödemeli ve ya faizsiz kredi veren kosgeb iş kurmak isteyenlerin başvurduğu ana birimdir. Kosgeb kredisi kullanmak için bazı şartlar bulunmaktadır. İlk olarak Kosgeb’in açmış olduğu girişimcilik sertifika programına katılmak ve başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Bu sertifikayı aldıktan sonraki adım ise tasarladığınız iş planını hayata geçirmek. Kurmak istediğiniz işi proje üzerinde sunmanız ve 1-3 ve 10 yıllık planınızı, hedeflerinizi, masraflarınızı ve elde edebileceğiniz kar oranını belirtmeniz gerekmektedir. İş yeri ile ilgili projenizi tamamladıktan sonra Kosgeb bünyesindeki kurulun onayının alınması şart koşuluyor. Eğer projeniz uygun görülür ve kosgeb kredisini alırsanız kontrol altında iş yerinizi açabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ