Güncel Finans ve Haberler

En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor?

Birikmiş parası olanların bir köşede öylece durmaması için seçtiği bir yöntem olan ve vadeli mevduat hesabı ile parasını belirli bir banka üzerinden faizli olarak işlem göstermesi günümüzde popüler ve risksiz bir yatırım yöntemidir. Bankalar da müşterilerine bu konuda kampanyalar yapıyor.

Rekabet ortamından dolayı en çok faiz oranını veren bankayı bulmak için araştırma yapılmalıdır. Ama bu yatırım risksiz bir yatırım olma özelliği taşıdığı için elde edilecek gelir de düşüktür. Ancak yine de en yüksek faiz oranı veren bankanın seçilmesi önemlidir. Bazı bankalar müşterilerini cezp etmek için birikim adı altında hesaplar açarlar. Açılan hesaplar için minimum bir tutar yatırılması şartı koyup, müşterilerinden yüksek miktarlarda yatırım alabilirler. Bankalar bu yöntemle aldıkları yatırımları belli bir süre çevirirler.

Bankaların Düzenlediği Faizli Yatırım Kampanyaları

Odeabank

Odeabank, vadeli hesap için oksijen hesabı adını vermiştir. Oksijen hesap ile müşterilerine %14.50 oranında anapara üzerinden bir yıllık getirisi olan kampanyası başlatmıştır.

Akbank

Akbank, başlattığı direkt serbest hesap ile müşterilerine %13.50 faiz getirisi seçeneği sunmuştur. Üstelik beklemeye gerek yok. İstenildiği zaman parayı vadeli hesaptan çekmek mümkün. Bu kampanya sadece 3 ay için geçerli. 3 ay sonra faiz oranı değişecektir.

Garanti Bankası

E-vadeli hesabı adı altında ve birikim hesabı olarak da faiz işlemi yapan garanti bankası, %14.25 oranında bir faiz ile müşterilerine yatırım fırsatı sunuyor. Garanti bankasında da beklemeden istenilen zamanda para çekimi yapılabiliyor.

İngbank

İngbank, turuncu hesap ile müşterilerine hizmet veriyor. İlk 60 gün boyunca %14 oranında hoş geldin faizi veriyor. Zaman kısıtlaması olmaksızın istenilen zamanda para çekimi yapılabilir.

Dolara Euro’ya Yatırım Yapmak Karlımı?

Serbest piyasa ekonomisinde döviz kuru sürekli değişmektedir. 2 ay önce 3,45 lerde seyreden dolar kuru bir anda 3,98 seviyelerini görerek yatırımcılarını sevindirdi. Ancak yapılan kar satışları sonucunda dolar bir anca düştü. Eğer uzun vadede düşünüyorsak döviz yatırımı  mantıklı hale gelmiştir. Ülkemiz ihracattan daha çok ithalat yapan bir ülke olduğundan sürekli bir döviz ihtiyacı doğmaktadır. İthalat ve ihracat arasındaki fark arttıkça cari açık oluşacak ve doların seyri pozitif yönde olacaktır.

Altın Almak Mantıklı mı?

Tüm dünyada en fazla değer gören yatırım birimi altındır. Döviz kurlarındaki sert düşüşler altında yaşanmamaktadır. Tüm dünya ülkeleri herhangi bir savaş afet vb durumlar için her geçen gün hazinelerindeki altın rezervini arttırmaktadır. Değerli bir maden olan altın bu güne kadar yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Altın alırken dikkat etmeniz tek kural 24 ayar gram altın satın almanızdır. Halkımız yastık altında çeyrek tam altın veya bilezik olarak birikim yapmaktadır. Ancak bunların satış işlemi sırasında işçilikten kaynaklanan sebeplerle alım satım arasındaki fark karınızı etkileyecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ