Güncel Finans ve Haberler

En Fazla Faiz Veren Banka Hangisi?

Bankada veya evde biriken paraları değerlendirmek için bir fırsat olan, bankalara faizli olarak para verme yöntemi günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Eğer yüksek miktarda birikmiş para varsa bir ek gelir denecek kadar yıllık kazanç sağlanabilir. Düşük miktarlarda vadeye konulan para çok düşük denecek kadar getiri sağladığı için pek tercih edilmez. Düşük getirinin sebebi bu yatırım yönteminin 0 risk barındırmasıdır.

venle insanlar paralarını faiz veren bankalara emanet edebilirler. Üstelik bazı bankalar müşterilerine istediği zaman para çekme fırsatını da sunmuştur. Biriken parayı ekstra kazanca dönüştürmek isteyenler öncelikle piyasadaki bankaların verdiği faiz oranlarını gözden geçirip en uygun olanını bulmalı ve ona göre yatırımını yapmalıdır. Faiz oranları bankalar tarafından piyasa koşullarına göre kimi zaman düşüp kimi zaman da çıkabilir. Bu yüzden araştırma çok önemlidir.

Birikmiş Nakit Para Nasıl Faize Konur?

Faiz oranı en yüksek olan banka belirlenir. Ondan sonra ki aşama karar verilen bankaya gidip vadeli hesap açmaktır. Açılan hesaba parayı yükleyerek faiz işlemi başlatılır. Bazı bankalarda günlük faiz oranları mevcut olabilir. Bazılarında ise aylık ya da üç aylık zaman dilimlerine bölünebilir. Bu tamamen parasını faize koymak isteyen kişinin kararına bağlıdır.

En Fazla Faiz Oranına Sahip Bankalar

Finansbank

Finansbank’ın sunduğu enpara şubesiz bankacılık hizmetiyle paralar faize yatırılabilir. Faiz oranı %11.25 tir.32 gün için yatırılacak 1000 TL vade sonunda 9.8 TL getiri sağlar.

Hsbc

Faiz oranı düşük bir bankadır. %9.25 oranında getiri sağlar.

Garanti Bankası

E-vadeli adlı hesap ile işlem yapanlar için hoş geldin faiz oranı sunan garanti bankası, %13.80 e varan getiri sağlar.

Türkiye Ekonomi Bankası

Faiz oranı %12 olan bu banka, en çok tercih edilen bankalardan biridir.

Sanal Para Karlı mı?

Son günlerde konuşulan en karlı yatırım Bitcoin gibi görünse de bunun dez avantajları çok fazladır. Her gün haberlerde 10 sene önce bitcoin aldı ve şimdi milyon dolarlar kazandı şeklinde.  2009 yılında sanal para şeklinde çıkan bitcoin oldukça değer kazandığı göz ardı edilemez. Son 1 yıl içerisinde 1000 dolardan 10.000 dolar seviyelerine kadar çıkarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü. ancak unutmayalım ki bitcoin bir sanal para birimidir. Bitcoin ile alışveriş yapmazsınız. Ayrıca paranız üzerinde herhangi bir devlet garantisi yada sigorta bulunmamaktadır. Bir anda tüm paranız çalınabilir yada sıfırlanabilir. İlk bakışta oldukça karlı bir yatırım aracı olarak görülse de bir anda tüm birikimnizi kaybedebilirsiniz. Son zamanlarda bitcoin satan sahte firmalar gün yüzüne çıkmaktadır. İlk başta yüksek kazançları kişilere dağıtmasının ardından bir anda bitcoin tarzında olan para biriminin değerini sıfırlamaktadırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ