Güncel Finans ve Haberler

Genç Çiftçi Projesine Nasıl Başvururum?

2018 YILI GENÇ ÇİFTÇİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvuru tarihi  02 Nisan 2018 ile 30 Nisan 2018 Tarihleri arasındadır. Öncelikle “gencciftci tarim gov tr”  web sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Başvuru Yazan Yeri Tıklayın

1- Açılan sayfada Öncelikle yeni Çiftçi Kaydı yerini tıklayın.

 

 

2- Yeni çiftçi kaydı linkini tıkladıktan sonra ikinci sayfadaki bilgileri (ad soyad telefon baba adı, mail adresi ve şifre) eksiksiz bir şekilde doldurun. Bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra “Üye Ol” yerini tıklayarak üyeliğinizi tamamlayın.

 

 

3-  Üyeliğinizi tamamladıktan sonra tekrar ana sayfaya gelin ve TC Kimlik Numaranızı ve Şifrenizi girdikten sonra ” Kullanıcı Girişi ” linkini tıklayın.  Açılan sayfada duyurular kısmı ekrana gelecektir.

4- Açılan sayfada bulunan ” Yeni Başvuru”  yerini seçerek kaydınıza başlayabilirsiniz.

 

 

5- Açılan ” Yeni Başvuru” penceresinde kimlik bilgileriniz otomatik olarak gelecektir.  Aşağıdaki ekranda yazan kısımları eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ileri diyerek ” Proje Bilgileri ” kısmına geleceksiniz.

 

 

6-  En önemli kısım ” Proje Bilgileri ” kısmıdır. Hibe para burada yazdığınız projenin uygunluğuna göre verilecektir. İlk olarak hangi alanda faaliyet göstereceğiniz, nerede bu projeyi yapacaksınız, amacı nedir, hedefiniz nedir gibi soruları doğru net ve anlaşılabilir bir şekilde cevaplayın. Bilgileri doğru bir şekilde tıklayarak ileri seçeneği ile ” Gider kalemi Bölümü ” ne geçiniz.

 

7- Gider kalemi bölümünde isterseniz kendi projenizi yazabilirsiniz isterseniz tavsiye projelerden hazır olanlardan birini seçebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz Tavsiye Edilen Projeler’den birini seçmenizdir. Seçimi tamamladıktan sonra ” İleri ” Diyerek  “Arazi/işletme Bölümü Bilgisi” bölümüne geçiniz.

 

 

8- “Arazi/işletme Bölümü Bilgisi”nde proje konusu “Hayvancılık ” Olarak seçildiyse mülkiyeti size ait olan kısmı seçmeniz gerekir. Eğer  Bitkisel Üretim kısmını yada toprak ile uğraşılan bölüm seçildi ise size ait olan arazinin ada parsel numaralarını girmeniz gerekmektedir. Arazinin en az 2 dönüm olması şart koşulmuştur.

 

9- Tüm bilgileri girdikten sonra teslim edilecek evraklar bölümü karşınıza gelecektir. Tüm bu bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

 

10-Daha sonra “Kaydet” kısmını tıklayıp başvuru evraklarının çıktısını almanız gerekmektedir. Bu evrakların çıktısını aldıktan sonra tüm istenilen belgeleri bağlı olduğunuz il veya ilçedeki Gıda tarım ve hayvancılık Müdürlüğüne vermeniz gerekmektedir. aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ