Güncel Finans ve Haberler

İnternet Parolam Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

İnternet bankacılığı kullanarak birçok işlem elde cep telefonlarımızdan yahut bilgisayarlarımızdan kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Günümüzde bu sanal sistemden birçok insan yararlanmaktadır.

Her banka çağa ayak uydurup hızla internet bankacılığına geçerek müşterilerinin ayağına bu hizmeti getirmiştir. İnternet bankacılığını kendilerine ait olan birçok şifre ile güvenilir bir sistemle müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Bu bankacılık sistemini kullanarak: EFT, Havale, Fatura ödeme, Döviz alım-satım, Vadeli ve Vadesiz hesapları kontrol etme gibi birçok işlem sıra beklemeden, internet üzerinden, olabilecek en kolay şekilde gerçekleştirilebilir.

Parolam Bloke Oldu

Milenyum çağının çok daha ötesinde yaşıyoruz. Günümüzde internet bazında ele aldığımızda neredeyse her alanda şifre kullanmak gerekiyor. Peki, bu şifrelerin bloke olduğunu öğrendiğimizde ne yapmamız gerekiyor? Bu soruya cevap vermek için öncelikle bloke kelimesini tanımlayalım.

Bloke, kullanılması önlenmiş kullanılmasına olanak verilmeyen demektir. Eğer yaptığınız işlem internet bankacılığı ile ilgiliyse bloke pek çok nedenden olabilir. Şifrenizi unutur yanlış şifre girerseniz bloke olur, farkında olmadan yanlış olarak tekrar tekrar sisteme girmeye çalışırsınız yine bloke olursunuz. Sizde böyle bir durumla karşı karşıya geldiyseniz, yapmanız gerekenler açıkça belirtiliyor.

Bu Durumda Ne Yapmalıyım?

İnternet parolanız bloke olduğunda vakit kaybetmeden harekete geçip hangi bankanın parolasından bloke olduysanız müşteri temsilcisini arayıp ilgili sorunu söyleyebilirsiniz. Kişisel bilgi teyidini alan müşteri temsilcisi mümkün olan en kısa sürede internet şifresi blokesini kaldırır. Ve kullanıcıya yeni bir şifre vererek sisteme giriş yapmanızı sağlar.

Veya bir diğer yapabileceğiniz işlem, yeni parola alabilmek için hesabınızın bulunduğu bankanın internet bankacılığı web sitesinden internet bankacılığı ilgili bölüme “Parola al” kısmına tıklayarak gerekli kişisel teyitlerinizi yaptıktan sonra hesabınızın tanımlandığı telefonunuza yeni parolanız gönderilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ