Güncel Finans ve Haberler

İş Bankası Cep Telefonuna Para Göndermek

İş Bankası ile Cep Telefonuna Nasıl Para Gönderirim?

Gündelik hayatta sevdiklerimizin veya arkadaşlarımızın acil paraya ihtiyaç duyduğunda artık bankaya gitme derdine son. Artık herhangi bir banka şubesine gitmeden ister İş Bankası müşterisi isterseniz diğer bankalar fark etmeden dilediğiniz anda İşCep ile cep telefonuna Eft, Havale yapabilir ayrıca kredi kartı ödemesi, şans oyunları yüklemesi, telefon faturası ödeme gibi birçok işleminizi yapabilirsiniz. Ancak 18 yaşından küçükler para gönderme işlemi yapamaz. Cep telefonuna para gönderme limitiniz ise 1 günde 2 sefer ve toplam 500, 1 haftada 4 kere toplam 1000, 1 ayda 6 sefer ve toplamda en fazla 1500 TL para gönderebilirsiniz.

İş Bankası ile Cep Telefonuna Nasıl Para Yollarım?

Cep telefonuna istediğiniz herkese yukarıdaki limitler doğrultusunda para yollayabilirsiniz. Size gerekli olan parayı göndereceğiniz kişinin Cep Numarası, Tc Kimlik Numarası yeterlidir. İş Bankası Cep’e para göndermek için;

  • İş Bankası İnternet Şubesine girerek para aktarma menüsünden havale sekmesine girerek cebe kısmını tıklamanız ve TL cinsinden tutarı yazmanız gereklidir.
  • En Yakın ATM Bankamatiğine giderek Para Transferi menüsünden Cebe Havale Gönderme seçeneğinden alıcının Telefon ve Tc numarasını girerek yapabilirsiniz.
  • Cep Telefonunuzun İş Cep uygulaması ile Para Aktarma menüsünden Havale Kısmından Cebe seçeneğini seçerek yapabilirsiniz.

İş Bankası Cep Telefonuma Gelen Parayı Nasıl Çekerim?

Öncelikle cep telefonunuza gelen bilgilendirme mesajını aldıktan sonra en yakın İş Bankası ATM sine giderek Kartsız İşlem menüsüne girerek Para Çekme seçeneğinden Cebe Havale Para Çekme menüsüne Tc Kimlik Numaranızı, Cep Telefonu Numaranızı ve Gelen Para miktarını girerek paranızı çekebilirsiniz. En son ise 8 Haneli şifreyi girmeniz gereklidir. Alıcıdan herhangi bir ücret kesintisi yapılmamaktadır.

Cep Telefonuna Gönderilen Parayı İptal Etmek

Eğer başka bir kişinin cep telefonuna para gönderdi iseniz maalesef anında bu işlem iptal edilmiyor. Ancak karşı taraf 24 saat içerisinde herhangi bir bankamatikten gönderdiğiniz parayı çekmemesi halinde para tekrar hesabınıza iade edilir. Ancak ilk para gönderimde sizden alınan masraf adı altındaki işlem ücreti iade edilmez.

Diğer bir husus ise para gönderdiğiniz cep telefonu sahibi kişi tüm parayı tek seferde çekmek zorundadır. Aksi takdirde kalan tutar gönderinin hesabına iade edilir. Yurt Dışına cep telefonuna havale eft Yapamazsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ