Güncel Finans ve Haberler

İşyeri Açmak İçin 150 Bin TL Faizsiz Hibe

Meslek ve Ticaret Lisesi Mezunlarına İşyeri Açmak İçin 150 Bin TL Faizsiz Hibe

Son zamanlarda farklı iş sektörlerini desteklemek amacıyla KOSGEB faaliyet alanını genişletti. İş kurmak isteyen gençlere 50.000 TL geri ödemesiz hibe paranın yanı sıra birde 100.000 TL faizsiz ancak geri ödemeli para vermektedir. Bu hibenin amacı Meslek ve Ticaret Liselerine düşmüş olan talebin bir an önce arttırılması amaçlanmaktadır.

Eğer meslek liselerinin Çocuk gelişimi, torna tesviye, mobilya, bilgisayar, telektrik, motor, tesisat, seramik gibi iş kurabileceğiniz sektörler üzerine eğitim aldı iseniz devlet size kendi işinizi kurmak için destek vermeye başladı. Eğer Meslek veya Ticaret Liselerinden mezun bayan iseniz 50.000 TL olan hibe para desteği 100.000 TL ye kadar çıkmaktadır.

Meslek ve Ticaret Lisesi Mezunları Hibe Krediye Nasıl Başvurur?

Öncelikle yukarıda belirttiğimiz bölümlerden mezun olmanız gerekmektedir. Yani iş yeri açabilecek bilgi beceri ve deneyime sahip olmanız gerekmektedir. Faizsiz ve geri ödemesiz krediyi KOSGEB vermektedir. KOSGEB kredisinden faydalanabilmeniz için bazı özel şartlar taşımanız gerekmektedir.

İş Yeri Açmak İçin KOSGEB’den 50.000 TL Hibe Nasıl Alırım?

Öncelikle yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olduğunuzu KOSGEB yetkililerine ispat etmeniz gerekmektedir. Bunun için öncelikle yılda 3 kez açılan KOSGEB girişimcilik sertifika programına katılmanız gerekmektedir. Her il için farklı tarihlerde açılan KOSGEB girişimcilik sertifika programının kurumun internet sayfasından yaptığı duyurulardan öğrenebilirsiniz.

Eğitimi tamamladıktan sonra kendi branşınız üzerine açacağınız iş ile alakalı bir proje hazırlamanız gerekmektedir. Bu projede 3 yıllık gelir gider bilançonuzu çıkarmanız gerekmektedir. Kısacası kağıt üzerinde iş yerinizi açarak ne kadar gelir giderinizin olacağını ne kadar kazanacağınızı bildirmeniz gerekmektedir.

Projenizin onaylanmasından sonra İş yerinizi açabilirsiniz. Ancak yaptığınız her türlü harcamanın faturasına sahip olmanız gerekmektedir. Burada amaçlanan kişilerin KOSGEB kredisinin iş yeri dışında farklı amaçlar doğrultusunda kullanmanızın önüne geçmektedir.

KOSGEB 50.000 TL Hibe Başvurusunu Nasıl Yapabilirsiniz?

Meslek lisesi ya da ticaret lisesinden mezun olduktan sonra KOSGEB girişimcilik sertifika programına başvurdunuz ve sertifikanızı aldıktan sonra iş yerinizi açtınız. Her türlü harcamanızı faturalandırdınız. Daha sonrasında KOSGEB kayıtlarına iş yerinize dair tüm bilgileri bildirmeniz gerekmektedir. Bunun için size verilen formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Eğer tüm belirttiğimiz hususları eksiksiz bir şekilde yaptı iseniz KOSGEB’den 50.000 TL hibe para yardımı alabilirsiniz. Unutmayın. Binlerce kişi KOSGEB desteği sayesinde iş sahibi oldu. Bu yüzden bana çıkmaz demeyip başvuru yapmayı unutmayın. Siz Hayal Edin. Kosgeb hayalinizi gerçekleştirsin. KOSGEB başvurusu ile ilgili tüm bilgileri sitemizden öğrenebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ