Güncel Finans ve Haberler

Sağlık Bakanlığı KPSS Şartı Aramadan İşçi Alacaktır.

T.C. Sağlık Bakanlığı Merkez ve Taşra birimlerine en az ilkokul mezunu olmak üzere 3591 daimi kadrolu işçi, 431 Engelli statüsünde bulunan işçi ve 1276 kişi hükümlü kadrosuna olmak üzere toplamda 5298 kadrolu daimi işçi alacağını açıkladı. Bu kadrolarda işe başlamak için ise herhangi bir kpss puanına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Başvurular Nasıl Yapılır?

 Bu kadrolardaki işçi alımı için işkur internet sayfasına başvurarak kura usulü seçilecektir. Kura ile seçilecek adaylar İşkur İnternet Sayfasından yayımlanacaktır. Başvuru tarihi ise 04 Eylül 13  Eylül tarihleri arasında olacaktır. İşkur tarafından kura ile yapılacak kişilere kazandıklarına dair herhangi bir tebligat yapılmayacaktır. Bu yüzden başvuru yaptıktan sonra mutlaka işkur internet sitesini takip etmeniz gerekmektedir. Başvuru Yapmak

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Öncelikle terör suçundan yargılanmış olmamanız gerekmektedir.
  • 18 yaşını tamamlamanız gerekmektedir
  • Son başvuru tarihine kadar en az ilkokul diplomasına sahip olmanız gerekmektedir.
  • Herhangi bir yerden maaşınızın olmaması ve çalışıyor olmamanız gerekli.
  • Engelli kadrosuna başvuracak adayların mutlak suretle engelli raporunu sunmaları gerekmektedir.
  • Engelli raporunun en az % 40 olması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı Hangi İllere Personel Alacak?

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Giresun, Hatay Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Konya, Malatya, Manisa, Mardin,  Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat ve Zonguldak’a Sağlık Bakanlığı Personel Alacağını Açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Hangi Alanda Personel Alacak?

İNŞAAT BOYACISI/ BOYACI, MARANGOZ, KAYNAKÇI (OKSİJEN VE ELEKTRİK), ISITMA VE SIHHİ TESİSATÇI, TEMİZLİK GÖREVLİSİ alacaktır. Bu alanlara başvuracak olan adayların başvuru yaptıkları alanlar ile ilgili herhangi bir eğitim almış olduğunu belgelendirmesi gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ