Güncel Finans ve Haberler

Sigortasız Çalışamayan Biri Kredi Çekebilir mi? Hangi Bankalar Kredi Verir?

Sigortasız İşçiye Kredi Veren Bankalar

Günümüz şartlarında yasal olarak her birey sigortalı çalıştırılmak zorundadır. Ancak bu durumda olmayan ve nakit ihtiyacı için bankaların yolunu tutan binlerce insan var. Bütün bankalar kredi verirken karşıdaki kişinin sosyal güvencesine, banka hesaplarındaki para miktarına, düzenli bir gelire sahip olmasına yani aldığı krediyi ödeme hususunda problem olmayan kişileri tercih etmektedirler. Ancak ülkemizdeki herkes sosyal güvenceye sahip değildir. Örneğin; öğrenciler, ev hanımları, serbest meslekte çalışan sigortası olmayanlarında kredi alabilme olanağı vardır.

Bu Kişilere Kredi Verilmesinin Şartı Nedir?

Bu kişiler kredi almak için bankaya başvurduğunda aranan özelliklerin başında güven vermelerini etki eden etmendir. Normal şartlar altında 6 aylık bir sigorta primlerinin var olması yeterli olurken bu durumda öyle şartlar aranmamaktadır. Bankalara güven vermeniz yeterli olacaktır. Bu güveni de daha önceki banka muamelelerine bakarak verebilirsiniz veya hesabında yüklü bir para miktarının olduğunu kanıtlayan kimselere kredi imkânı sağlanabilir.

Herhangi bir gayrimenkul durumunuzu ispatlamanız ya da bu gayrimenkullerden kira geliri elde ediyor olmanız yeterli olabilir. Sigortasız dahi olsa aylık yüksek bir meblağ alanlarda bu durumdan yararlanabilir. Örneğin hesabınız olan bir bankaya kredi çekmek için başvuru yaptığınızda banka öncelikle hesap geçmişinize, hesap hareketlerinize bakarak yani potansiyeli ve geçmişi temiz bir müşteri olmanıza bakarak size kredi çıkarıp çıkaramayacağını bu ipuçlarıyla karar verir. Kredi notunuzun iyi olması burada önemli bir etkendir. Bu bankalar sayesinde her türlü krediyi çekebilirsiniz.

Bu Kredileri Veren Bankalar Hangileridir?

* Yapı kredi bankası

* Finans bank

* ING bankası

* Deniz bank

* Halkbank

* Türkiye ekonomi bankası

* Ziraat bankası

İpotek Karşılığında Gelirim Yoksa Kredi Çekebilir miyim?

Eğer sigortalı bir işimiz yoksa ve acil nakit ihtiyacımız var ise bu yola başvurabiliriz. Genellikle bu yöntemi ev hanımları kullanmaktadır. Eşinin kredi kullanması imkanı yoksa üzerine kayıtlı gayrimenkul yada aracın kendisine ait olduğunu gösteren belge ve kimlik fotokopisi ile 48 aya kadar kredi kullanma imkanına sahiptir. İpotek karşılığı kredinin dez avantajı ise fazladan çıkacak olan ekspertiz masrafıdır. Bunu da göz ardı etmeyelim.

Sigortasız Çalışan Kişi Kredi Nasıl Çekebilir?

Eğer üzerinizde gayrimenkul yok ise ve ya bordrolu bir işe sahip değilseniz ihtiyaçlarınız için kredi kartınızı kullabilirsiniz. Kredi kartı ile 9 aya kadar nakit kredi kullanma imkânınıza sahipsiniz. Unutmayalım ki kredi kartınız ile çekeceğiniz kredinin faizleri bir hayli yüksek.

Eğer uzun bir zaman banka ile para alışverişinde bulundu iseniz, ödemelerinizi zamanında yaptıysanız ve  findeks notunuz yüksek ise banka inisiyatif kullanarak size kredi çekmenize olanak sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Faruk dedi ki:

    Merhabalar . Özel sektörde çalışan birisi olarak bankaya kredi başvurusunda bulundum . Bizlerde imza sirkusu istemektedir . Bunun sebebi nedir

BİR YORUM YAZ