Güncel Finans ve Haberler

Şubelerde Öncelikli Sıra Nasıl Alınır?

Şubelerde saatlerce beklemek istemeyen kişilerin öncelikli sıra almak için öncelikle işlem yapacakları bankanın bir müşterisi olması gerekir. İşlem yapılacak bankaya ait kredi kartı ya da bankamatik kartı olan kişiler sıra alma konusunda öncelik kazanabilir.

Her banka şubesinde numaratörler mevcuttur. Bu numaratörlerde “bireysel” ya da “müşteri temsilcisi” seçeneklerinden biri tıklandıktan sonra ek seçenekler çıkar ve yapılmak istenen işlem buradan seçilebilir. Böylelikle normal sıra veya öncelikli sıra alınabilinir.

Bankada Sıra Beklemeden Numara Almak

Öncelikli sıra almak isteyen kişiler, sahip oldukları bankaya ait bir kartı okutarak ya da nüfus cüzdanı numarasını yazarak bu işlemi gerçekleştirebilir ancak bu en başta yapılmalıdır. Aksi halde öncelikli sıra almak mümkün değildir.

İş yerlerine ait vergi numaraları da öncelikli sıra almak isteyen kişilerin başvuracağı bir başka yöntemdir. Numaratörlere vergi numarası girildiği takdirde öncelikli sıra alma hakkı elde edilir.

Gelişen teknolojiyle birlikte mobil uygulamalar üzerinden de öncelikli sıra almak mümkün hale gelmiştir. Evden, cep telefonuyla sıra numarası alınabilir ve şubelerde sıra beklenmeden işlem gerçekleştirilebilir. Müşteri memnuniyetini artırmak isteyen birkaç bankada uygulanmaya başlayan mobil uygulama ile vakit kaybı yaşanmadan bankadaki işler halledilebilir.

Mobil Uygulama Üzerinden Sıra Randevusu Almak

Bankalar müşteri memnuniyetini artırmak ve müşterilerin uzun süre sırada beklemesini engellemek için teknolojik gelişmelerden faydalanmaya başlamıştır. Dijital bankacılık uygulamasını kullanan müşteriler bir iki işlem ile kolayca randevu alabilir. Mobil uygulama üzerinden öncelikli sıra veren bankalar arasında Ziraat Bankası ve QNB Finansbank sayılabilir.

Bankaya Ait Hesabınızın Olmaması

İşlem yapılacak bankanın müşterisi olunmadığı takdirde öncelikli sıra elde edilmesi mümkün değildir. Kişilerin numaratörlerden sıra alıp kendisine gelecek olan saati bekleyerek zaman kaybetmesi olası bir durumdur.

Hesabınızda Para Olması Sizi Öncelikli Müşteri Yapmaz

Eğer kredi kartınız yoksa bankadan öncelikli sıra almanız mümkün değil. Her ne kadar banka hesabınızda yüklü miktarda da olsa paranız olsada sistem sizi öncelikli müşteri kategorisine sokmamaktadır. Mecburen normal sıranızı beklemek zorunda kalırsınız. Her banka kendi müşterilerinin memnuniyeti bakımından öncelik göstermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ