Güncel Finans ve Haberler

Üsküdar Satılık Daire Fiyatları Artıyor!

Üsküdar, İstanbul Anadolu Yakası’nın konut piyasasında öne çıkan yerlerinin başında geliyor. Beykoz ve Kadıköy arasında yer alan Üsküdar, şehrin gözde ilçelerinden biri olarak adından söz ettiriyor.

İstanbul Boğazı’na kıyısı olan Üsküdar’ın en önemli simgesi; hiç şüphesiz ki Kız Kulesi. Zengin tarihiyle dikkat çeken Üsküdar bölgenin en eski ilçelerinden. Sahil şeridinde konumlanan Üsküdar, İstanbul’un yaşanabilir ilçeleri arasında yer alıyor.

Gayrimenkul sektörünün yıldızı parlayan ilçelerinden Üsküdar’da satılık konut fiyatları artıyor. Özellikle geçtiğimiz yıl hizmete sunulan Anadolu Yakası’nın ikinci büyük metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosunun ilçede yer alması emlak fiyatlarında artışa neden oldu. Peki, Üsküdar satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Üsküdar satılık daire fiyatları ne kadar? Üsküdar’ın konutta kazandıran mahalleri hangileri? İşte Üsküdar’da emlak yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Üsküdar satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Üsküdar satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.41 arttı. Üsküdar ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 4 bin 803 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 23 yıl olarak hesaplanıyor. Üsküdar satılık ev  fiyatı ortalama 100 metrekare için, 360 bin 192TL ile 600 bin 320 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 480 bin 256 TL olarak belirtiliyor.

Üsküdar’ın bu mahallerinde satılık konut fiyatları artıyor!

Üsküdar’da satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip üç mahalle; Yavuztürk, Selimiye ve Barbaros oldu. Peki, bu mahallerde satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Üsküdar’ın konutta kazandıran mahallerinde satılık daire fiyatları:

  • Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Yavuztürk Mahallesi’nde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı minimum 216 bin 236 TL, maksimum 360 bin 400 TL arasında değişiyor.
  • Selimiye Mahallesi’nde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 451 bin 208 TL ile 752 bin TL olarak ölçümleniyor.
  • Barbaros satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 500 bin 182 TL ile 833 bin 600 TL aralığında gösteriliyor.

Üsküdar’da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Üsküdar, İstanbul’da kentsel dönüşümde merkez noktalarından biri. Kentsel dönüşümde önemli bölgelerden biri olan Üsküdar’da kentsel dönüşüm, Üsküdar Belediyesi’ tarafından “örnek dönüşüm” olarak adlandırılıyor. Çünkü Üsküdar’ın kentsel dönüşümde örnek olması hedefleniyor.

Üsküdar ulaşım olanaklarıyla adından söz ettiriyor!

Marmaray, metro, vapur, otobüs ve minibüs gibi toplum taşıma araçlarını kullanarak İstanbul’un hemen hemen her yerinden Üsküdar’a kolaylıkla ulaşmak mümkün. Ulaşım olanaklarının fazla olması bölgenin en büyük avantajlarından.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ