Güncel Finans ve Haberler

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Tarihi itibariyle Türkiye’nin en köklü bankalarından bir tanesi olan Ziraat Bankası, Türkiye’nin dört bir yanındaki şube ve bankamatikleriyle yoğun bir şekilde hizmet vermektedir. Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası, vatandaşlara yönelik sunduğu çeşitli nakit avantajlarıyla hizmet vermektedir. Ziraat Bankası’nı özellikle öne çıkaran; kredi, kredi kartı gibi ürünlerdeki fırsatlarıdır. Zira insanlar günümüzde bankaları daha çok kredi kartı ve kredi çekme gibi işlemler için kullanmaktadır. Ziraat Bankası bu ürünlere getirdiği sağlam vade fırsatları ve düşük faiz oranları ile birlikte öne çıkmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi

Bu süreç içerisinde teknoloji ile birlikte sürekli olarak eş zamanlı seyreden Ziraat Bankası, çağa ayak uydurmayı da başarmıştır. Özellikle sanal sistem üzerine oturttuğu bankacılık sistemi ile birlikte, günümüz ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İnsanların günümüzde her işini internet üzerinden hallettiği durumu muhakkaktır. Bu anlamda Ziraat Bankası internet bankacılığı sistemi ile birlikte, şubeden yapılabilen her işlem, kısa bir sürede internet üzerinden de yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı sistemini kullanabilmek için Ziraat Bankası müşterisi olmak gerekmektedir. Bunun ardından sistem üzerinden kolaylıkla giriş yapabilir ve internet bankacılığını aktif olarak kullanabilirsiniz.

İnternet bankacılığı sistemi özellikle, iş hayatının içerisinde yoğunlukla zaman geçiren insanlar için ideal olmaktadır. Kısa bir sürede oturduğunuz yerden, her türlü banka işleminizi yapabilmektesiniz. Özellikle de bu sistem kredi başvurularında çok işe yaramaktadır.

İnternet Şubesini Kullanmak Avantajlı mı?

Hepimizin vakti kısıtlı. Günlük işlerimiz bir hayli vakit almaktadır. Bankalarda işimiz olduğunda uzun kuyruklar beklememiz gerekiyor. Gelişen teknoloji ile artık banka şubesinden yapabileceğiniz her türlü işlemi internete bağlı olan cep telefonu tablet yada bilgisayarından halledebilirsiniz. Fatura ödemesi, para gönderme hatta şans oyunlarına para yükleme gibi bir çok işlemi beklemeden yapabilirsiniz. Anlaşmanıza göre EFT yapmak istediğinizde sizden herhangi bir ekstra ücret talep edilmez. İnternet şubesini kullanırken tek dikkat etmemiz gereken nokta ise güvenliktir. Mutlaka kamuya açık ve herkesin kullanımında olan bilgisayar yada internet üzerinden işlem yapmamamız gerekmektedir. Aksi takdirde virüslü programlar ile size ait olan TC numarası Şifre, güvenlik kodu gibi bilgilerinize ulaşabilmektedirler.

İnternet Şubesini Kullanırken Güvenlik

Öncelikle girmiş olduğumuz bankanın web sayfasında https kodu olmak zorundadır. Aksi takdirde işlem yapmamanızı öneririz. Girmiş olduğunuz bankanın web sayfasının bire bir kopyalanmasıyla oluşan sahte bir web sayfası olabilir. Bu da bilgileriniz çalınmasına sebep olabilir. İkinci olarak mutlaka 3D security sistemi kullanmanız gerekmektedir. 3D security sistem ile kullanmış olduğunuz telefona gönderilen kod ile güvenliğiniz sağlanmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ