Güncel Finans ve Haberler

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Oranları

Ziraat Bankasından Traktör İçin Çok Düşük Faizli Kredi

Her geçen gün azalan tarımsal nüfusun arttırılması için devlet tarafından bir yeni teşvik daha onaylandı.  Tarımsal Araçların Kredili Satışı ve denetimi ile ilgili Tarım ve köy işleri Bakanlığı tarafından tebliğ name yasallaştı.

Bu yasayı ayrıntılı olarak anlatırsak; artık sıfır ve ikinci el traktör almak isteyenle için ziraat bankası kredi vermeye başladı. Traktörün yanı sıra Kaz ayağı, ilaç makinası, balya makinası, römork, pulluk vb her türlü tarım için gerekli araç ve gerekçeler için %50 oranında faiz indirimli kredi kullanabilirsiniz.Traktör Kredisi Başvuruları başladı.

Düşük Faizli 72 Ay vadeli Traktör Kredisi

Ziraat bankası en uygun krediyi ve faiz oranını vermektedir.  Her türlü traktör ve tarımsal makine alımlarınızda;

  • 50.000 TL ye kadar %50 faiz indirimi uygulamaktadır.
  • 75.000 TL ile 250.000 TL tutarındaki traktör ve makine alımlarınızda %25 faiz indirimi
  • Eğer Genç Çiftçi yada 300 Hibe koyun projesine başvuru yaptı iseniz sıfır faizli kredi veriliyor.

Ziraat Bankası Traktör Alımı Faiz Oranları ve Ödeme Tutarları

Ziraat Bankasının 2018 yılı için çiftçiler için öngörmüş olduğu traktör kredi başvuru oranı %6 dır. Ancak bu krediden sadece traktör ve makine alımları için faydalanabilirsiniz. Örnek ile açıklarsak 50.000 TL traktör kredisi kullanmak istiyorsunuz. Aylık %5-6 faiz bandı arasında kredi çekerseniz 36 ay vadede aylık 1600 TL civarında ödeme yapabilirsiniz. Toplamda ödeyeceğiniz ana para ise 56.000 TL civarında olmaktadır.

Ayrıca Ziraat Bankası bazı firma ve bayiler ile anlaşma sağlamış olup sıfır traktör alımında %6 oranında faiz oranı ile traktör sahibi olabilirsiniz. Ancak traktör bedelinin %25 inin peşin olarak vermeniz gerekmektedir.  Yani 100.000 Liralık traktör almak istiyorsanız bankadan en fazla %75 i yani 75.000 TL ye kadar traktör kredisi kullanabilirsiniz. Kalan parayı peşin olarak vermek zorunlu olmaktadır.

2. El Traktör Almak İçin Kredi Veriliyor mu?

Yasal olarak ve anlaşma kapsamında ikinci el için traktör kredisi kullanabiliyorsunuz. Sıfır traktör kredisi kapsamı 2. El traktör alımı için de geçerlidir. %6 oranında bir faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz. Ancak önemli husus alacağınız 2. El traktörün 5 yaşından küçük olması gerekmektedir. 2013 model traktörden daha düşük bir model satın alamazsınız. Ödeme için ise ister 3 ayda bir, isteseniz 6 ayda bir isterseniz hasat zamanı yılda 1 kere ödeme yapabilirsiniz.

Traktör Kredisine Nasıl Başvururum?

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Çiftçi Kayıt Belgesi ÇKS, Arazinize ait bilgiler (tapu, kira kontratı gibi) İpotek ve Teminat belgesi, Son 3 yıla göre bilanço bilgileri ile birlikte ziraat bankasına başvuru yapabilirsiniz. İsterseniz İnternet Başvurusu yapabilirsiniz. 2018 yılı sonuna kadar geçerli olan bu traktör kredisini kaçırmayın. Hemen başvuru yapın. Özel Bankaların faiz oranlarına kıya ile oldukça avantajlı bir kredi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ